fbpx
Menu
beautiful girl walks in the lush garden dressed in a wreath

Makijaż w 10 minut!

Wszystkie widziałyśmy w internecie artystyczne makijaże: z brzydkiego kaczątka – piękna królewna.

Nie odmawiam osobom z defektami możliwości ich korygowania, ale patrząc na problem np. z trądzikiem zastanawiam się dlaczego go nie leczy, tylko zatyka kilkoma warstwami, kolorowych pudrów? Wszyscy wiemy, że to pogłębi problem z taka cerą. Z moich obserwacji i rozmów z Klientkami w gabinecie kosmetycznym, każda chciałaby na co dzień funkcjonować bez makijażu. Nie wyobrażam sobie posiadania w łazience 100 produktów do makijażu (muszę policzyć ile jest w Esensji:)  ) poświęcania 40-60 min. codziennie na wykonanie makijażu z konturowaniem, nakładania 3-6 warstw kosmetyków – taki mocny makijaż wykonujemy na śluby lub sesje zdjęciowe. Ja na co dzień, wolę poświecić ten czas, na przygotowanie przemyślanego śniadania i posiłków do pracy.

Nie róbmy ze swej twarzy malarskiego płótna, a z łazienki magazynu nieodpowiednich, przeterminowanych produktów (uczciwie przyznaj ile lat maja niektóre produkty w Twojej kosmetyczce?). Podstawa to podkład – nie tylko dobrany do kolorytu, ale i tez do cery. Wiesz jaką masz? Nie sugeruj się reklamami, zachwalaniem sąsiadki, on musi pasować idealnie Tobie. Korektor na ewentualne niedoskonałości (sińce pod oczami, przebarwienia, naczynka).  Potem tylko róż w tonacji  Twojej cery na wklęśnięte okolice policzków, gdy zrobisz dziubek.  Opcjonalnie obecnie modny: rozświetlacz powyżej różu, na górną część kości policzkowych i poniżej łuku brwi, tusz, pomadka  i makijaż  dzienny gotowy!  Czyli mamy 5-6 produktów. Na specjalne okazje zaszalej z cieniami na powiekach i zrób wielkie wejście z mocnym okiem. Szukaj produktów mineralnych, które nie będą chemiczną mieszaniną, którą musisz minimum 8 godzin nosić na sobie. Zmywaj makijaż, jak tylko wracasz do domu i nakładaj odżywczy krem. Myślę, że najpiękniejsze kobiety świata to Polki: zadbane, świadome swego uroku, dodatkowo podkreślają swe atuty, strojem, fryzurą i makijażem, ale im mniej, tym lepiej. Zużyj pomadkę do końca i w nowym sezonie kup 1 nową, modną 🙂 Schemat poranka:
  • mycie twarzy i tonizacja,
  • krem,
  • śniadanie,
  • makijaż.
Jeśli  chcecie więcej, ale bardziej szczegółowych,  prostych przepisów na codzienny makijaż, to piszcie dayspa@esensja.com.pl Właśnie testuje podkłady, macie ochotę na taki artykuł?