fbpx
Menu
578835c266e769c91bc18563287750e2

Rumień, naczynka, trądzik różowaty rozwiązanie problemu

Od kilku lat w Esensja spa pracujemy z Klientami, którzy genetycznie lub mechanicznie podrażnili swoja skórę i maja problem z rozszerzonymi naczynkami na twarzy.

W  Głogowie ze względu na kopalnie i hutę problem dotyczy wielu mężczyzn – środowisko pracy. Wysoka temperatura i zanieczyszczenia powietrza powodują, że gdy w innych miastach większość Klientów z tym defektem stanowią Panie, to u nas ten podział nie jest tak oczywisty. Ale przypatrzmy się samemu mechanizmowi walki z tym zjawiskiem.

Rumień obejmuje zazwyczaj obszar policzków i nosa. Staje się bardziej widoczny w momentach  stresu, zmiany temperatur lub gwałtownych zmian ciśnienia krwi. Zalecamy unikanie tych czynników, ale czasem po ludzku się nie da, bo jak w dzisiejszych czasach się nie stresować? Więc oprócz zabiegów kosmetycznych z witaminą C i przyjmowaniem doustnie witamin B2, PP i C proponujemy zabiegi z wykorzystaniem IPL  – generującego intensywną wiązkę światła.  Lekarze często kierują do nas Klientów, aby jak najszybciej zacząć działanie i nie dopuścić do rozszerzania i pogłębiania się tego zjawiska. Działanie IPL ze względu na idealne wykorzystanie nowego rodzaju filtrów rozwiązuje ten problem. W gabinecie kosmetycznym  usuwamy naczynek, bo do tego jest przystosowany laser żółty bromkowo-miedziowy, tylko zajmujemy się rumieniem i trądzikiem różowatym. Duża głowica w IPL pozwala wykonać zabieg szybko na dużej powierzchni, problem stanowią skrzydełka nosa ze względy na kształt. Zabiegów trzeba wykonać od 3 do 6, ale już po 1-2 widać znaczną poprawę. Z obserwacji kosmetyczek i badań medycznych wynika, że IPL radzi sobie z 90 procentami przypadków. Bardzo wysoka skuteczność, niewysoka cena, bolesność 4 w skali od 1 do 10 – myślę, że to naprawdę jedno z najlepszych urządzeń w rękach doświadczonego kosmetologa.  Większość takich blogów czytają kobiety, więc jeśli możecie, to podpowiedzcie znajomemu mężczyźnie, który boryka się z takim problemem, by go nie zaniedbywał i szukał rozwiązania u specjalistów. Czy Panowie też tu zaglądają? Czy macie jakieś pytania? Chętnie odpowiem dayspa@esensja.com.pl