fbpx
Menu
ikona

Masaż – masuj się, będziesz młody

O stosowaniu masaży, wiemy ze starożytnych przekazów już sprzed 4 tys. lat p.n.e. Były zarezerwowane dla władców, kapłanów i najwyższych wojowników. Ich stosowanie jest potwierdzone  na terenie Indii, Afryki,  wysp Oceanii, dalekiego wschodu jaki i Europy. Miały mistyczne znaczenie. Wykonywano je przed ważnymi wydarzeniami np. podjęciem decyzji przez władcę, czy dla uczczenia zwycięskich wodzów. A także do zdopingowania sportowców przed olimpiadą.

Dziś masaż jest dostępny dla każdego i w zależności od potrzeb wykonujemy masaż rehabilitacyjny, klasyczny lub relaksacyjny. Masaż rehabilitacyjny zarezerwowany dla osób posiadających jakąś dysfunkcje ruchową lub urazową. Działa na układ kostny, mięśniowo-powięziowy i limfatyczny. Masaż klasyczny jest w swej formie masażem regenerującym i pobudzającym w obszarze tkanek miękkich. Najrozleglejszy i najbardziej przyjemny temat stanowią masaże i rozbudowane rytuały relaksacyjne. Praca  naszych terapeutek na tkankach miękkich wpływa też korzystnie na psychikę. Całe nasze spa jest stworzone w duchu uzyskania głębokiej harmonii miedzy ciałem, a umysłem. Aby to osiągnąć zastosowaliśmy w wyposażeniu specjalne podgrzewane łóżka. W pokojach zabiegowych dominują stonowane barwy i przygaszone światła. Oczywiście rozlega się relaksująca muzyka. Unoszą się dobrane do charakteru masażu aromaty.

Przygoda z masażem

Jeśli Twoim marzeniem jest masaż, Głogów to dobre miejsce, aby zacząć przygodę. Proponujemy zawsze na pierwszą wizytę coś prostego i maksymalnie trwającego 60 min.  Rozkochując się w konsystencjach olei, aromatach olejków eterycznych i kilku ruchach masażu, jesteśmy dopiero gotowi do spotkania z nowymi kosmetykami i technikami masażu. Budując wiedzę naszych Klientów, przeprowadzamy ich przez kolejne etapy dokładając peelingi, glinki, maski. Wydłużamy czas zabiegu i dokładamy kolejne metody masażu. Od mocnego klasycznego szwedzkiego masażu, poprzez egzotyczne masaże polinezyjskie, aż do masaży z atrybutami. Są to np. stemple, szczotki ryżowe, kamienie wulkaniczne, pałeczki bambusowe, bańki chińskie. Uzyskanie podczas masażu pełnego relaksu jest najwyższym uznaniem dla terapeuty. Jeśli podczas masażu twarzy lub ciała zdarza Ci się zasnąć, to znaczy, że czułaś się bezpiecznie. Twoje myśli uciekły od codziennych problemów i naprawdę się odprężyłaś!

Odpowiednie techniki masażu

Zastosowanie odpowiednich technik masażu jest też indywidualną umiejętnością naszych terapeutek. Każda jest wysokiej klasy specjalistą i przez lata doświadczeń, szkoleń i kursów, wypracowała sobie swój osobisty, warsztat pracy. Dlatego zawsze przed masażem pytamy o nastrój i nastawienie, by odpowiednio dobrać siłę masażu, zastosowane oleje i kosmetyki oraz aromaty. Nie ma nic przyjemniejszego niż uzdrawiająca moc dotyku – działa pozytywnie na nasze wnętrze. Przyspiesza metabolizm, regeneruje tkanki, usprawnia i ułatwia przepływ tlenu i składników odżywczych. Masaż jest niezastąpiony jeśli chodzi o moc odmładzania. Przytoczone powyżej pozytywne działanie wewnątrz komórkowe  objawia się pięknym wyglądem zewnętrznym. Ciało nie traci z wiekiem jędrności, nie widać zmarszczek na twarzy, opuchlizn pod oczami. Uda i pośladki nie są “skażone”  cellulitem i żylakami. Więc jeśli tylko możemy stosujmy masaże w codziennym nakładaniu kremu na twarz i ciało. Poprośmy bliskiego domownika o 15 min. relaks lub korzystajmy z dobrodziejstw miejskich czy hotelowych spa. Miłego relaksu Kochani!